01odkazmyTaké máte v kalendáři podtrhané množství datumů, abyste nazampoměli na nějaký ten svátek, nebo narozeniny svých blízkých? Já tedy ano.

Stejně se mi ale nakonec každý rok podaří zapomenout někomu popřát. V dnešní uspěchané době plné stresů, napětí a pekelného tempa se ani není čemu divit. A když už se mi podaří si vzpomenout, tak zase řeším problém s vhodným dárkem. Kdo má stále vymýšlet nové a nové nápady. Kde brát pořád dokola inspiraci. Obzvlášť, když narozeniny nejsou jedinou příležitostí pro pravidelné "dárkování". Jsou tu i vánoce a všelijaká další výročí.

Jednou jsem se nad tímto tématem trochu více zamyslel a pokusil se najít nějaké uspokojivé řešení, které bych mohl dlouhodobě používat jako, řekněme, univerzální. A povedlo se. Kdo hledá najde. Našel jsem výborné řešení. Dokonce bych řekl, že geniální. Ona většina geniálních nápadů je vlastně velmi prostá.

Přišel jsem na to, že nejlepším dárkem je zájem. Ano. Obyčejný lidský zájem. Mám to vyzkoušené a potvrzené. Začal jsem svým blízkým dávat více zájmu a problém s datumy a dárky se jaksi samovolně rozplynul. Každý ocení, když se ho občas zeptáte, jak se mu vede a dáte mu tak najevo svůj zájem. Není lepší dárek. A pokud náhodu zapomenete na jeho narozeniny, tak vám to velmi snadno promine. Kdo by se zlobil na člověka, který vás miluje.