Žlučníková kůra

Zveme tě na absolvování pětidenní kůry na odstranění žlučníkových kamenů přirozenou cestou, za použití bylin a čistě přírodních látek, do Centra U Duhy v Trhových Svinech, Štefanikova 569.

Základní informace

Počet účastníků je omezen na max. 2 osoby.   
Ubytování je v Centru U Duhy od středy 15 h do neděle 10 h.   
Cena za osobu je 8000,-Kč. Při přihlášení dvou účastníků najednou je cena za osobu 6000,-Kč. Prosíme o závazné potvrzení tvé účasti zaplacením 50% zálohy na účet č. 1093195023/0800. Do poznámky napiš prosím své jméno a datum kůry. 
Cena zahrnuje ubytování, proceduru a náklady na ingredience.

Součástí procedury jsou na požádání meditace a cvičení.

Více info na tel. 777 567 447 nebo 607 575 763.

ZeměžlučPoužívá se též při chorobách žlučníku a žlučových cest.

Termíny podzim 2024

   celoročně                                  termín si lze domluvit

   25. - 29. 9. 2024                         termín volný

   16. - 20. 10. 2024                         termín volný

   23. - 27. 10. 2024                         termín volný

  30. 10. - 3. 11. 2024                        termín volný

    13.  -  17. 11. 2024                         termín volný

   20.  - 24. 11. 2024                         termín volný

  27. 11.  - 1. 12. 2024                         termín volný

    11.  - 15. 12. 2024                          termín volný

Program

středa
20.00 - 21.00        teoretické seznámení s procedurou

čtvrtek
5.00 - 5.15            pití rozpuštěné Karlovarské soli v určeném množství
7.00 - 8.00           předepsaná snídaně
12.00 - 12.15          pití rozpuštěné Karlovarské soli v určeném množství
12.15 - 13.00          předepsaný oběd
13.45 - 14.00        ulehnutí na lůžko

14.00 - 16.00        přikládání teplých heřmánkových obkladů

pátek
5.00 – 5.15           pití rozpuštěné Karlovarské soli v určeném množství
7.00 - 8.00           předepsaná snídaně
12.00 - 12.15          pití rozpuštěné Karlovarské soli v určeném množství
12.15 - 13.00          předepsaný oběd
13.45 - 14.00         ulehnutí na lůžko
14.00 - 17.00         přikládání teplých obkladů z lněného semínka
17.00 - 18.00        pití olivového oleje v určeném množství v 1/2 h intervalech
18.00 - 20.00       klid na lůžku

sobota
5.00 - 5.15            pití rozpuštěné Karlovarské soli v určeném množství
5.15 -  22.00         žlučové kameny opouští tělo
12.00 - 18.00        odpočinek s asistencí
18.00 - 19.30        meditace s posezením u čaje

neděle
dopoledne         rozloučení, odjezd

10. 4. 2024 - Markéta Kremlová


Milá Aničko a Pavle,

zdravím vás!

Posílám v příloze recenzi na žlučníkovou kůru, můžete ji volně užít ( i proškrtat ;-) ) dle své libosti.

Mnohokrát děkuji za krásný společný čas a těším se někdy opět na setkání.

Markéta


Když jsem se rozhodla žlučníkovou kúru absolvovat, tak jsem žádnými akutními zdravotními problémy netrpěla, nicméně jsem se tak rozhodla ze dvou důvodů. Prvním důvodem byla podpora mého partnera, který byl indikován k operaci žlučníku, ale nakonec se rozhodl podstoupit tuto proceduru, a druhým důvodem byla má zvědavost a chuť se také pročistit.

I když jsme si předem četli na internetu, jak kúra probíhá, samozřejmě jsme si nedokázali plně představit, do čeho jdeme. Realita však předčila naše očekávání. Celou dobu jsme se cítili jako u dlouholetých známých na návštěvě a vnímali jsme velkou podporu, přijetí, pochopení a péči. Anička s Pavlem pro nás byli 24 hodin k dispozici. Mírné nepohodlí jsem zažívala jen při delším ležení na jednom boku, nebo při odpolední nemožnosti pít, na druhou stranu to byl pro mě osvobozující pocit, že nemusím skoro jíst a pít jen 1 litr tekutin denně, i tak moje tělo funguje, a navíc odvádí velkou vnitřní práci a očistu, zatímco si všichni povídáme. Nadchnul mě humor, lehkost, nadhled a upřímnost, s kterou naše rozhovory probíhaly. Každý se může rozhodnout, jestli kúru absolvuje pouze pasivně jako pacient, nebo jestli využije podpory ve formě meditací, vedení, případně cvičení. Vše plynulo hladce a přirozeně zcela na základě našich přání. Odjížděli jsme lehčí jak na těle, tak na duši, a připadali jsme si jako po dovolené. Tato plnohodnotná metoda se nedá v nejmenším porovnat s tím, co by obnášela operace a ztráta žlučníku. Jsem neskutečně vděčná, že taková možnost existuje a že ji nabízí lidé jako jsou Anna a Pavel.

Markéta Kremlová, České Budějovice


10. 4. 2024 - Jiří Klimeš


Ahoj Aničko a Pavle,

v příloze Vám posílám slíbenou recenzi. Pobyt u Vás byl pro mne obrovským zážitkem, jsem velice rád, že jsem se od Markéty nechal umluvit a podstoupit ji. Cítl jsem se u Vás jako u nejlepších přátel, v klidu, v bezpečí. Kůra měla pro mne obrovský přesah, snažím se teď podstatně víc naslouchat svému tělu, vnímat jej a cítit. Snažím se pracovat s tím vším, co jsem za těch pár dní, které hrozně rychle utekly, navnímal a nasál.

Věřím, že jsme se neviděli naposledy ...

Moc vám oběma děkuji a přeji krásný den.

Jirka


Milá Aničko, milý Pavle,

přiznám se, že na žlučníkovou kůru jsem se přihlašoval s trochou nedůvěry a skepse. První zlom však nastal již po krátkém telefonátu, kdy negativní myšlenky zmizely a já se na proceduru a pobyt u Vás začal těšit. Okamžitě po příjezdu k Vám jsem se začal cítit jako na návštěvě u nejlepších přátel. Váš přístup byl úžasný, ihned jsem měl pocit, že se s Vámi můžu bavit naprosto o čemkoliv. Dokázali jste mi otevřít oči a dívat se na sebe jiným pohledem. Začal jsem věřit tomu, že kůra bude úspěšná, že to všechno má smysl. A byla to naprostá pravda. Kůra samotná byla perfetkní, Váš přístup profesionální, ale i vlídný a laskavý. A i volný čas, který jsme strávili společným povídáním byl přínosem.

Žlučníkovou kůru bych vřele doporučil všem. A těm, kteří jsou, stejně jako jsem byl já, nedůvěřiví či skeptičtí, můžu vzkázat jen jedno – opravdu to funguje, jděte do toho!!! Anička s Pavlem jsou naprosto úžasní lidé a věřím, že jsem je neviděl naposledy. Kůra samotná chce i dávku osobní disciplíny a zodpovědnosti, tady se pak projeví i vůle člověka samotného, zda má tu sílu dodržet daná pravidla kůry.

Ale pobyt není jen o samotné kůře, má v sobě obrovský přesah do všech možných směrů, poznání sama sebe. Myslím, že každý si najde ten svůj směr nebo směry.

Ještě jednou Vám oběma patří můj obrovský dík!

Jiří Klimeš, Zliv, okr. České Budějovice


26. 3. 2024 - Libuše Vaňková


Ahoj Aničko a Pavle,

chci moc poděkovat za provedení žlučníkovu kůrou, které bylo z vaší strany laskavé, profesionální a s velkým přesahem.

V celém procesu pro mě bylo velmi podporující opřít se o vaše zkušenosti. Dodnes se vracím k našim rozhovorům, vážným i nevážným :-).

Samotný průběh kůry byl velmi pohodový, i tím, že byl vámi vedený s jistotou a s pozorností. Kromě chvilkové mírné nevolnosti neprovázelo odchod žlučových kamenů žádné nepohodlí ani bolest.

Rozhodně chci touhle cestou podpořit všechny, kdo váhají zda se do téhle procedury pustit. Byla jsem překvapená množstvím i velikostí kamenů, které vyšly a jsem moc ráda, že jsem se jich mohla zbavit touhle přirozenou cestou.

Libuše Vaňková, Černovice, okr. Pelhřimov


2. 3. 2024  - Hana Ševčíková

 

Moje cesta začala v únoru 2023, kdy jsem skončila v nemocnici po žlučníkové kolice, která tedy nebyla první (ale zatím poslední), jen jsem ten předchozí rok, kdy mě to pravidelně trápilo žila v domnění, že mě bolí záda… Lékaři mi okamžitě oznámili, že se mám do konce týdne objednat na operaci, protože mám plný žlučník kamenů.

 

Věděla jsem hned, že o žlučník nechci přijít. Že je celý život mou součástí a patří ke mně a zbavit se ho (krom možných rizik souvisejících s operací, o kterých jsem se dočetla) pro mě byla nepředstavitelná varianta. Okamžitě jsem se rozhodla pátrat po alternativních možnostech a našla žlučníkovou kůru v Centru u Duhy. Ihned jsem volala a zjišťovala bližší informace. Už při prvním telefonátu jsem si byla jistá, že to je cesta, kterou chci jít a v březnu dorazila ke Strýhalům. Nebudu lhát, samozřejmě, že se ve mně odehrávaly různé pocity, strachy a pochybnosti (nebude to bolet, nemůžou se kamínky po cestě někde zaseknout, zvládnu vypít ten olej, vydržím tak dlouho ležet?,  a mnoho dalších), Anička a Pavel mě ale dokázali uklidnit a vše se mnou podrobně probrali, vysvětlovali. „Důvěřuj svému tělu“ jsem nikde jinde ještě neslyšela, přitom je v tom tak hluboká pravda. Samotná kůra u mě proběhla naprosto bezbolestně (až na opravdu malé a snesitelné nepohodlí při dlouhém ležení) a odjížděla jsem lehčí zhruba o 50 kamínků i kamenů, ale bohatší o spoustu nových uvědomění a vhledů. To je na tom, co Anička a Pavel dělají, to nejlepší. Nejen, že problém řešíte po fyzické stránce, ale posvítí vám na to, proč vlastně vznikl a co můžete ve svém nastavení změnit, aby bylo lépe nejen vašemu žlučníku, ale především vaší duši. Děkuji za ty hodiny rozhovorů a sdílení, podnětů k zamyšlení a procítění – opravdu jsem díky vám dokázala víc nahlédnout do těch mých temných koutů, které skrývají „rozbušky“ nejen žlučníkových potíží. Že se během těch pár dnů stalo mnohem víc než jen očista žlučníku mi potvrdilo několik lidí z mého nejbližšího okolí. Prý se „vrátil někdo jiný“, „už dlouho jsem vás nezažil s takovým pozitivním nábojem“.

K Strýhalům jsem se vrátila na druhou kůru ještě v září 2023, jednak jsem tušila, že v únoru jsem nebyla tomu všemu, co nabízí 100% otevřená a taky mě tam svým způsobem přivedl takto rychle i omyl lékařů – kdy jsem skončila na pohotovosti s bolestí (teď opravdu od zad), sama jsem poznala, že to není žlučník, ten bolel jinak, ale vzhledem k tomu, že na ultrazvuku viděli kameny ve žlučníku, tak závěr měli jednoznačný. S vědomím, že se napoprvé nepodařila očista úplně jsem se tedy vrátila a tentokrát se tělo zbavilo dalších víc jak 100 kamenů. Mnohem víc jsem ale byla otevřená i k té vnitřní práci. Osobně ji vnímám jako tu podstatnější a z dlouhodobého hlediska nejpřínosnější. Je to pro mě dlouhá cesta, ale troufám si říct, že ty dvě návštěvy u vás mě hodně posunuly a daly impuls k většímu zaměření na to, vnímat, co se ve mně uvnitř děje a byť občas po malých krůčcích, ale přesto s tím pracovat.

Energie klidu, pochopení a přijetí, která z Aničky a Pavla vyzařuje je opravdu balzámem a těch 5 dní pro mě bylo jako strávit je v jiném světě – v naprosté oáze klidu (mimochodem osobně mi hodně prospěl i "mobilní detox", protože ty podněty zvenčí jsou mnohdy to, co mě odvádí od sebe). Ráda vzpomínám i na ty chvíle upřímného smíchu ve vaší společnosti. Velkou inspirací je i váš vzájemný vztah, který se jen tak nevidí. Jsem vděčná, že jsem vás mohla poznat a určitě se k vám ráda vrátím. Obrátit se na vás bylo to nejlepší, co jsem mohla nejen pro svůj žlučník, ale hlavně pro sebe udělat. Děkuji za všechno

Hana Ševčíková, Praha

 

 

19. 9. 2023 - Hana Králová

 

S bolestí žlučníku jsem žila mnoho let, obtíže se vracely a stupňovaly.
Nechtěla jsem operaci a hledala neinvazivní řešení. Našla jsem stránky Centra U duhy a rozhodla se řešit své problémy žlučníkovou kůrou. Pro mě šťastné rozhodnutí. Zbavila jsem se celé hrsti kamenů, a to zcela bezbolestně. Můžu potvrdit, že Anička a Pavel mě celou kůrou provedli naprosto dokonale, s péčí, starostlivostí, respektem a laskavostí. Jejich přístup je tak kultivovaný, že jsem zvládla kůru lépe než jsem čekala.
Jako bonus k samotné kůře jsem poznala mimořádné lidi, kteří svůj úkol berou velmi zodpovědně, jsou starostliví a připraveni pomoci radou, humorem, laskavostí. Přitom respektují soukromí a velmi pohotově reagují na přání hosta. Jsou to mimořádně inspirativní lidé, kteří mi umožnili zastavit se, zklidnit a naslouchat. Vážit si svého zdraví a užít si pocit radosti i z drobných a přesto důležitých poznání.
Kdyby bylo víc takových lidí, jako jsou Anička a Pavel Strýhalovi, bylo by na světě líp.

Hana Králová, Litoměřice

 

11. 9. 2023 - Hana Ševčíková

 

Aničko a Pavle, děkuji ještě jednou za úžasných 5 dní ve vaší oáze klidu a porozumění. Byť je kůra chvílemi náročná tak s takovými úžasnými průvodci jako jste vy se dá zvládnout mnohem snáz. Moc si vážím vaší pomoci a inspirace, kterou jsem u vás načerpala a děkuji, že jste mi pomohli podívat se zase o něco hloubeji na moje vnitřní bubáky. A už teď mi chybí ty chvíle upřimného smichu

Hana Ševčíková, Praha

 

15. 6. 2023 - Helena Fainová

 

Do centra jsem přijela plná strachu a s bolestí žlučníku, žaludku a jater.  Byla jsem zoufalá. Po konzultaci s Aničkou a Pavlem jsem si začala věřit, dala jsem svému tělu plnou důvěru, že kůru zvládnu. Musím říct, že jsem se bála, aby vydržel muj žaludek-  hlavně tu sůl, měla jsem dřív žaludeční vřed a mám citlivý žaludek. Chci lidičky říct - nebojte se vúbec této kůry. U mě proběhla zcela bezbolestně, nebylo mě zle od žaludku, dokonce jsem po dlouhé době dostala zdravý hlad. Pochybovala jsem o sobě, že třeba nevypiju tolik olivového oleje - ale byl fakt výborný chuťově, jemňoučký a vlažný, ani z toho mě nebylo vůbec zle. Zbavila jsem se poprvé v životě ve svých 46 letech plné hrsti žlučníkových kamínků, v den odjezdu dostala super zdravé dietní papání zdravé s láskou uvařené. Pavel a Anička se mi věnovali maximálně, pořád se ptali jak se cítím a když něco, rychle reagovali a pomohli jak psychicky, tak  i fyzicky. Doporučuji tuhle kůru všem. Je to super zdravé čistění a tělo Vám za to poděkuje. S láskou a pokorou, poděkováním sobě i vesmíru i Aničce a Pavlovi.

Helena Fainová, Trhanov - Pila, okr. Domažlice

 

18. 5. 2023 - Dominika Knotková

 

U Aničky a Pavla jsem byla na žlučníkovém pobytu ve svých 26 letech, kdy mi byly diagnostikovány žlučníkové kameny a měla jsem dlouhodobé problémy. Během celého pobytu jsem se cítila příjemně, v rodinné atmosféře a v bezpečí. Díky Aničce a Pavlovi jsem měla možnost relaxovat a s jejich pomocí udělat vše proto, aby žlučníkové kameny opustily mé tělo. Kůra byla úspěšná a já jim moc děkuji za veškerou péči a starostlivost, kterou mi během pobytu věnovali. Oba jsou neskutečně milí, vřelí a krásně se s nimi povídá. Při odjezdu jsem se cítila skvěle, doufám, že změny po vyloučení kamenů pocítím i v běžném životě. Žlučníkovou kůru v penzionu U duhy můžu všem maximálně doporučit. Děkuji za vše!

Dominika Knotková, České Budějovice

 

25. 9. 2021 - Jitka Kubíková

 

Centrum U Duhy je pro mě oáza klidu a bezpečí. Anička i Pavel byli při absolvování žlučníkové kúry laskavými průvodci a jejich skvělá péče byla pro mě opravdovým balzámem pro tělo i duši. Od první chvíle, kdy jsem je spatřila, až do doby kdy jsme se loučili, jsem se cítila vítaná, jejich srdečnost a vřelost mi pomáhaly zdolávat omezení při žlučníkové kúře. Samotná kúra mi přišla skvělá a případné nepohodlí bylo určitě vyváženo báječným pocitem lehkosti těla i mysli. Všem, kteří ještě váhají, doporučiji: jděte do toho a věřte, že je to správná cesta k ozdravení těla i ducha :-)

Jitka Kubíková, Nová Ves, okr. České Budějovice

 

20. 5. 2021 - Mirka Smíšková

 

Milá Aničko a Pavle, moje zkušenost je v mnoha ohledem nepřenositelná a slovy neuchopitelná, zatím. Každý den vám děkuji. Učím se, jak žít vědomě. Začínám vidět jasněji a věřit si víc a víc.
Každý den najdu nějaký další puzzle do své skládanky a díky té cestě s vámi mi to všechno začíná dávat smysl.

Ze tmy do světla
Když jsem poprvé přešla přes práh Centra U Duhy, přivítala mě vůně bylinek. Celý dům voněl po tymiánu, majoránce a dobromysli a vládl v něm neskutečný klid. V ten okamžik jsem věděla a současně i vnitřně cítila, že jsem tady správně. Moje cesta do centra k Aničce a Pavlovi začala už před čtyřmi lety, kdy jsem se dozvěděla, že se mi ve žlučníku začínají tvořit žlučníkové kameny. Ke svému zdraví přistupuji vědomě, ale v té době jsem si myslela, že si plně vystačím s upraveným jídelníčkem. Moje zdravotní potíže se však začaly prohlubovat a moje tělo mi dávalo stále intenzivněji najevo, že musím změnit mnohem více. Dvě akutních koliky pokaždé zahnala infuze v nemocnici, po které následovalo několik měsíců úlevy a já žila v iluzi, že je vše v pořádku. Moje tělo je však velmi moudré, jen já jsem mu urputně odmítala naslouchat, a tak musel nevyhnutelně přijít další záchvat, který vyústil v několikadenní pobyt v nemocnici, na jehož základě mi byla doporučena operace žlučníku. To byl okamžik, kdy jsem si uvědomila, že mám možnost volby. Mohu se objednat na operaci a zbavit se „problému“. To jsem ale považovala v daný moment za radikální řešení. Osobně věřím, že naše zdravotní potíže odrážejí naše postoje, vzorce chování a přístup k životu. Věděla jsem velmi dobře, kde v mém životě chybí rovnováha a soulad a jaký vliv to má na moje zdraví. Cítila jsem bytostnou touhu to změnit, pochopit, najít odpovědi na své otázky, a především uzdravit se. Začala jsem tedy hledat možnosti, jak se naučit s mým tělem lépe komunikovat, jak být němu a jeho potřebám laskavější a citlivější a změnit tak i svůj životní postoj. Byla jsem připravená na vykročení do neznáma. V ten moment jsem dostala doporučení na Aničku a Pavla, kteří nabízejí žlučníkovou kůru. Když jsem s nimi poprvé probírala, jak celý proces vypadá, věděla jsem, že tudy povede moje cesta. I tady jsem měla možnost volby. Můžete se zaměřit pouze samotný očistný proces, který už sám o sobě má blahodárný zklidňující účinek, nebo se ponořit v rámci vedených meditací do svého vnitřního světa, uklidit si i v tomto prostoru a vrátit se k sobě domů. Já jsem si zvolila druhou cestu a jsem moc ráda, že jsem si jako své průvodce vybrala právě Aničku s Pavlem. Během celého pobytu jsem se u nich cítila jako doma. Všechny meditace a rozhovory vnesly do mého vnitřního světa světlo. Pomalu ale jistě jsem v něm začala orientovat a rozpoznávat místa, kde nebylo nic jiného než poušť, místa, kde vládl chlad, stejně jako místa prozářená radostí a slunečními paprsky a vonící po heřmánku. Anička s Pavlem mě naučili, jak nalézt i v každodenním chaosu vnitřní klid a ukotvení, jak pracovat s mými emocemi a myšlenkami, které se v krajině mé mysli proháněly jako splašení mustangové. Pomohli mi pochopit, co znamená vědomé žití a poskytli mi cenné nástroje, které mi pomáhají každý den nacházet pro mě osobně tolik potřebný soulad a rovnováhu ve vztahu k sobě a k mému tělu, ale také ve vztahu k jiným lidem, k mé práci a k životu jako takovému. Jsem jim nesmírně vděčná, že se mnou sdíleli své zkušenosti a vhledy, že se mi zároveň od nich dostalo citlivé a laskavé podpory a péče.
Mirka Smíšková, Borovany, okr. České Budějovice
 

7. 12. 2020 - Lenka Samcová

 

Žlučníkovou kúru jsme vyzkoušeli s manželem, já kvůli bolestem a hrozící operaci a můj muž z čistě preventivních důvodů. Manžel žádné potíže neměl, rozhodl se jet mě podpořit a provést očistu. Vše probíhalo v pěkném a velmi přátelském prostředí. Strýhalovi jsou empatičtí a upřímní lidé, kteří nám pomohli projít celým procesem. Proces je pevně daný a není vždy zcela snadný, nicméně není ani nemožný (operace je jistě náročnější). Jestliže se člověk rozhodne pro sebe něco udělat, můžeme tuto kúru vřele doporučit. My jsme navíc využili i možnosti zacvičit si jógu a meditací. Pomohlo nám to nejen očistit žlučník, ale bylo to i velmi přínosné do života. Největší překvapení byl i samotný výsledek, množství a velikost kamenů, které naše tělo vyloučilo. Bez problémů jsme se zbavili i kamenů o velikosti palce. K našemu překvapení měl manžel podobné množství kamínků jako já. Neuvěřitelné, rozhodně jsme moc rádi, ze jsme tuto očistu absolvovali a určitě se ke Strýhalovům budeme rádi vracet. Aničko a Pavle, děkujeme za zkušenosti a vše co jste nejen pro nás udělali. Pokračujte dále ve svém poslání.

Lenka a Martin Samcovi, Dražice, okr. Tábor

 

14. 10. 2020 - Jaromír Habr

 

Centrum U Duhy v Trhových Svinech mohu jen a jen doporučit. Majitelé jsou skvělí lidé s velkým srdcem a ochotou pomoci druhým. Svou práci dělají především srdcem a jsou o ni přesvědčeni. A to je pro skvělou práci to nejdůležitější. Manželé Strýhalovi vyzařují ze sebe pozitivní energii a je cítit, že i mezi sebou mají velice krásný vztah, což je samozřejmě cítit i na atmosféře, kterou vytváří. Dá se říci, že jde o domácí prostředí.

Byl jsem zde proto, že jsem si chtěl vyčistit žlučník od žlučníkových kamenů, aby mne nečekala případně v budoucnosti operace. Věřil jsem tomu a povedlo se. Kamínky vyšly a musím říct, že jich bylo mnoho… počítal jsem tak se čtyřmi až šesti. Paradoxem je, že nezůstalo pouze u kúry žlučníku, ale skvěle se mě Anička a Pavlík věnovali, věnovali mne svůj čas a naučili mne, tedy nenaučili, protože nemohu říct, že to umím, ale ukázali mi, jak se mohu naučit rovně stát a pomoci si tak od mých bolestí zad, navedli mne na to, jak se uvolnit, resp. jak se zdokonalit a zdokonalovat v tom, abych se dokázal uvolnit a snažil se porozumět tomu, co mi tělo sděluje. Neříkám, že mne vše naučili během necelých čtyř dnů, protože je to nyní hlavně o mne, jak se budu zdokonalovat a nadále učit, ale dali mi toho mnoho a naučili mne, jak se učit a zdokonalovat. Musím tak konstatovat, že Centrum U Duhy mne překvapilo a bylo to příjemné. Jedním slovem: „Nádhera“.

Takže manželata Strýhalovi: „Moc Vám děkuji za pomoc při očistě žlučníku, ale i za to, jak jste se mi skvěle věnovali a jak jste mne navedli na to, jak si pomoci od bolesti zad a dalších neduhů. Buďte i nadále tak skvělí…. „

Jaromír Habr, Lučany nad Nisou (Liberecký kraj)

 

17. 2. 2020 - Jitka Kalinová

 

Mila Anicko a Pavle, premyslim, jak vyjadrit pocity z uplynulych dnu, stravenych s Vami..
Vase DUHA ?, oaza klidu, bezpeci a porozumeni byla opravdu to nejlepsi, co me za posledni dlouhy cas potkalo.
Dle mého nazoru jste "laťku nastavili hodne vysoko.." Nejen proto, ze proces ocisty zlucniku jste povysili o duchovni rozmer, harmonii tela a duse.
Pro me to byl - diky Vam - navrat k laskavé komunikaci s vlastnim telem, ziskani duvery v jeho nesmirné schopnosti. Dokonalé zklidneni mysli a nakonec snad i navod na to, jak jit dal a byt mnohem stastnejsi v zivote.
Za vse jsem Vam moc vdecna, s laskou
Jitka Kalinová, Chudenice okr. Klatovy

 

24. 3. 2019 - Milan Kamba

 

Tímto bych chtěl v krátkosti vyjádřit své pocity, které mám po absolvování žlučníkové kůry v CENTU U DUHY v Trhových Svinech u Anny a Pavla Strýhalových. Před nástupem jsem měl jisté psychické obavy, možná i něco jako strach. Ale na pobyt jsem nakonec nastoupil a teď jsem moc rád, protože se cítím dobře, dokonce ani žádná únava se u mne nedostavila. Dalším případným zájemcům bych řekl, že není se čeho obávat, vše probíhá bezbolestně v klidu a pohodě. Manželé Strýhalovi se vším rádi pomohou, poradí a zodpoví vaše dotazy. V závěrečné fázi, kdy žlučové kameny či písek opouštějí tělo není třeba mít žádné morální zábrany či stud, protože vše probíhá luxusní formou v naprostém soukromí. S Annou a Pavlem se dá mluvit o všem i o věcech, které s léčbou vůbec nesouvisí. Závěrem bych jim ještě jednou poděkoval a rád bych v případě potřeby nadále zůstal jejich klientem.

Kamba Milan, Borovany.

 

19. 11 2017 - František Slechan

 

Informoval jsem se a věděl do čeho jdu. Vřele doporučuji všem, kdo mají problémy se žlučníkem. Podstoupit jarní očistu v Centru U Duhy pro mne znamená najít porozumění.
Za podpory Anny a Pavla Strýhalových se mi podařilo očistit nejenom žlučník a játra jako orgány ve fyzickém těle, ale i svou mysl a duši.
Žlučníková očista není náročná, jen je potřeba mít pevnou vůli a chtít se zbavit něčeho co člověka tíží. Sám jsem poznal, že to jde bez operace. Jen člověk musí požádat své tělo, chtít i ve své mysli a plně dodržovat léčebný postup. Úplně bezbolestně mi vyšel kámen o velikosti 3cm. Opravdu se není čeho obávat, není třeba mít z něčeho strach. Lepší je strávit 5 dní v příjemném rodinném penzionu s úžasnými lidmi, jak týden v nemocnici se strachem, že se něco nepovede.
Doporučuji všem, kdo váhají, není se čeho bát, běžte pro sebe něco udělat a to nejen pro zdraví. Uzdravení zde nalezne i Vaše duše a mysl.
Je potřeba překonat všechny obavy, nebát se a chtít udělat něco dobrého pro sebe. Něco co mi pomůže, ne někde v koutku skuhrat, fňukat, že mě něco bolí, litovat se a nechat se litovat.
Anna a Pavel – úžasní, laskaví, a milující lidé. Jsou to lidé bez jakékoliv přetvářky a falše, také mi umožnili, že se lze na svět dívat i jinak. František Slechan

František Slechan, Svitávka okr. Blansko

Není nad osobní zkušenost. Moje maminka osobně absolvovala v 52 letech účinnou léčbu žlučových kamínků a proto jsem se rozhodla vás s touto procedurou seznámit. Mamka dodržela poctivě celý léčebný proces. Pravda, potřebovala pomocnou ruku tatínka. Tak dva dny po léčbě cítila oslabení (tak trochu jako po nemoci). Na vlastní oči jsem ty šutry viděla, byla to pěkná sbírka, naplnila 2 dcl slenici. Znám jednu pani, která těsně před operací také "vyzkoušela" tuto léčbu. Též úspěšně. Operace už nebyla třeba. (Je dobře, si udělat 2-3 dny volna a ten čas věnovat svému tělu a zdraví.)

 

1.den: ráno v 5 hodin vstát a vzít 3 kávové lžičky karlovarské soli rozpuštěné ve 1/4 l studené vody a udržovat tělesný pohyb.
K snídani kávu, mléko nebo čaj a housky (ne čerstvé). V poledne tři lžičky karlovarské soli, pak to samé co k snídani, nebo kaši z hrubé mouky (krupice) - neslanou, nemastnou a ve větším množství. Odpoledne ve 13:45 h ulehnout do většího tepla ve 14:00 h dát první heřmánkový obklad z květu pomocí 2 ks řídkých sáčků naplněných tímto květem. Střídání těchto obkladů se děje po 10 minutách, sáčky se ohřívají v hrnci na pařáčku. Jsou velikosti asi 20x50 cm a přikládají se na pravou stranu do krajiny jaterní tak, aby zasáhly nad pravý bok i část zad. Obklady se přikládají celkem 2 hod.

 

2.den: ráno vstát v 5 hodin a opakovat totéž co první den. Před 12:00 h opět větší množství kaše z hrubé krupice - nesolit, nemastit (v kaši kamínky vycházejí). Odpoledne ve 13:45 h opět ulehnout do tepla a ve 14:00 h začít dávat obklady
(2 ks sáčků)  z kaše lněného semene rozemletého na mák a svařeného v mléce. Stejná hustota kaše se udržuje přiléváním mléka. Silně ohřátá se dává do pařáku, kde se ohřívá. Obklady se střídají po 20 min, přikládají se proti žlučníku zpředu a nemocný stálé leží na pravém boku. V 17:00 h kdy se končí s obklady
(celkem 3 h), nemocný vypije 1/3 připraveného olivového oleje a zůstává ležet v klidu na pravém boku bez nejmenšího pohybu a nemluví. Další 1/3 oleje vypije v 17:30 h a poslední vypije v 18:00 h. Olej je možno mírně přihřát, aby se mohl vypít rychleji. Při pití je možno zahradit nosní dírky a chránit před zvracením olizováním citronu, snědením několika zrnek soli a nebo vypít horkou kávu. Po vypití posledního dílu oleje se nemocnému vezme podhlavník a polštář a dají se pod nohy tak, aby hlava byla níž, ale musí stále ležet na pravém boku, alespoň 1 h, a to bez mluvení, protože kamínky v této době odcházejí bezbolestně do střeva. Nesmí se nic pít ani jíst a musí být snaha usnout. Tím lečba končí.

 

3. den: ráno vstát v 5 h, déle neležet. Vzít 3 lžičky karlovarské soli rozpuštěné ve 1/4 l studené vody. Kamínky vyjdou mezi 5-6 h ranní, nejdéle do 8-9 h. Jsou měkké, barvy zelené, potažené zelenou blankou. Mezi léčbou nevycházet ven, používat kbelík s vodou, aby stolice mohla být oddělena mícháním na kamínky a odpad. Kamínky obyčejně plavou na povrchu, protože jsou nasáklé olejem po rozpaření. Když by se stolice nedostavila, podá se projímadlo. Po vyjití kamínků lze všecho jíst a pít bez obav.

Po správném provedení kůry je výsledek jistý a každému uzdravenému přeji radost při počítání vlastních žlučových kamínků. Někdy 60-200 kusů a několik lžic drobného písku. Za takový výsledek poděkovalo již mnoho nemocných, kteří mají několik let klid od diety. Kdo je náchylný na příliš velký růst kamínků, může kůru za 1 rok opakovat. Výsledek 100%.

 

Pro kůru je třeba:

200 g  olivového oleje (prvotřídní, čerstvý)

1/4 kg heřmánkového květu

1/2 kg lněného semene

3 l   mléka

(Dříve nebyla ke koupení karlovarská sůl. Lze si ji vyrobit ze 2 lžiček jedlé sody a 1 lžičky jedlé soli - řádně smíchat)

 

Zdroj: MUDr. Beran, Mladá fronta 24. 10. 1971

Termíny podzim 2024

  termín dohodou                   celoročně

    25. - 29. 9. 2024                    termín volný

   16. - 20. 10. 2024                     termín volný

   23. - 27. 10. 2024                     termín volný

  30. 10. - 3. 11. 2024                    termín volný

     13.  -  17. 11. 2024                     termín volný

   20.  - 24. 11. 2024                      termín volný

   27. 11.  - 1. 12. 2024                     termín volný

     11.  - 15. 12. 2024                       termín volný

Program

středa
20.00 - 21.00        teoretické seznámení s procedurou

čtvrtek
5.00 - 5.15            pití rozpuštěné Karlovarské soli v určeném množství
7.00 - 8.00           předepsaná snídaně
12.00 - 12.15          pití rozpuštěné Karlovarské soli v určeném množství
12.15 - 13.00          předepsaný oběd
13.45 - 14.00        ulehnutí na lůžko

14.00 - 16.00        přikládání teplých heřmánkových obkladů po

pátek
5.00 – 5.15           pití rozpuštěné Karlovarské soli v určeném množství
7.00 - 8.00           předepsaná snídaně
12.00 - 12.15          pití rozpuštěné Karlovarské soli v určeném množství
12.15 - 13.00          předepsaný oběd
13.45 - 14.00         ulehnutí na lůžko
14.00 - 17.00         přikládání teplých obkladů z lněného semínka po
17.00 - 18.00        pití olivového oleje v určeném množství v 1/2 h intervalech
18.00 - 20.00       klid na lůžku

sobota
5.00 - 5.15            pití rozpuštěné Karlovarské soli v určeném množství
5.15 -  22.00         žlučové kameny opouští tělo
12.00 - 18.00        odpočinek s asistencí
18.00 - 19.30        meditace s posezením u čaje

neděle
dopoledne         rozloučení, odjezd

10. 4. 2024 - Markéta Kremlová


Milá Aničko a Pavle,

zdravím vás!

Posílám v příloze recenzi na žlučníkovou kůru, můžete ji volně užít ( i proškrtat ;-) ) dle své libosti.

Mnohokrát děkuji za krásný společný čas a těším se někdy opět na setkání.

Markéta


Když jsem se rozhodla žlučníkovou kúru absolvovat, tak jsem žádnými akutními zdravotními problémy netrpěla, nicméně jsem se tak rozhodla ze dvou důvodů. Prvním důvodem byla podpora mého partnera, který byl indikován k operaci žlučníku, ale nakonec se rozhodl podstoupit tuto proceduru, a druhým důvodem byla má zvědavost a chuť se také pročistit.

I když jsme si předem četli na internetu, jak kúra probíhá, samozřejmě jsme si nedokázali plně představit, do čeho jdeme. Realita však předčila naše očekávání. Celou dobu jsme se cítili jako u dlouholetých známých na návštěvě a vnímali jsme velkou podporu, přijetí, pochopení a péči. Anička s Pavlem pro nás byli 24 hodin k dispozici. Mírné nepohodlí jsem zažívala jen při delším ležení na jednom boku, nebo při odpolední nemožnosti pít, na druhou stranu to byl pro mě osvobozující pocit, že nemusím skoro jíst a pít jen 1 litr tekutin denně, i tak moje tělo funguje, a navíc odvádí velkou vnitřní práci a očistu, zatímco si všichni povídáme. Nadchnul mě humor, lehkost, nadhled a upřímnost, s kterou naše rozhovory probíhaly. Každý se může rozhodnout, jestli kúru absolvuje pouze pasivně jako pacient, nebo jestli využije podpory ve formě meditací, vedení, případně cvičení. Vše plynulo hladce a přirozeně zcela na základě našich přání. Odjížděli jsme lehčí jak na těle, tak na duši, a připadali jsme si jako po dovolené. Tato plnohodnotná metoda se nedá v nejmenším porovnat s tím, co by obnášela operace a ztráta žlučníku. Jsem neskutečně vděčná, že taková možnost existuje a že ji nabízí lidé jako jsou Anna a Pavel.

Markéta Kremlová, České Budějovice


10. 4. 2024 - Jiří Klimeš


Ahoj Aničko a Pavle,

v příloze Vám posílám slíbenou recenzi. Pobyt u Vás byl pro mne obrovským zážitkem, jsem velice rád, že jsem se od Markéty nechal umluvit a podstoupit ji. Cítl jsem se u Vás jako u nejlepších přátel, v klidu, v bezpečí. Kůra měla pro mne obrovský přesah, snažím se teď podstatně víc naslouchat svému tělu, vnímat jej a cítit. Snažím se pracovat s tím vším, co jsem za těch pár dní, které hrozně rychle utekly, navnímal a nasál.

Věřím, že jsme se neviděli naposledy ...

Moc vám oběma děkuji a přeji krásný den.

Jirka


Milá Aničko, milý Pavle,

přiznám se, že na žlučníkovou kůru jsem se přihlašoval s trochou nedůvěry a skepse. První zlom však nastal již po krátkém telefonátu, kdy negativní myšlenky zmizely a já se na proceduru a pobyt u Vás začal těšit. Okamžitě po příjezdu k Vám jsem se začal cítit jako na návštěvě u nejlepších přátel. Váš přístup byl úžasný, ihned jsem měl pocit, že se s Vámi můžu bavit naprosto o čemkoliv. Dokázali jste mi otevřít oči a dívat se na sebe jiným pohledem. Začal jsem věřit tomu, že kůra bude úspěšná, že to všechno má smysl. A byla to naprostá pravda. Kůra samotná byla perfetkní, Váš přístup profesionální, ale i vlídný a laskavý. A i volný čas, který jsme strávili společným povídáním byl přínosem.

Žlučníkovou kůru bych vřele doporučil všem. A těm, kteří jsou, stejně jako jsem byl já, nedůvěřiví či skeptičtí, můžu vzkázat jen jedno – opravdu to funguje, jděte do toho!!! Anička s Pavlem jsou naprosto úžasní lidé a věřím, že jsem je neviděl naposledy. Kůra samotná chce i dávku osobní disciplíny a zodpovědnosti, tady se pak projeví i vůle člověka samotného, zda má tu sílu dodržet daná pravidla kůry.

Ale pobyt není jen o samotné kůře, má v sobě obrovský přesah do všech možných směrů, poznání sama sebe. Myslím, že každý si najde ten svůj směr nebo směry.

Ještě jednou Vám oběma patří můj obrovský dík!

Jiří Klimeš, Zliv, okr. České Budějovice


26. 3. 2024 - Libuše Vaňková


Ahoj Aničko a Pavle,

chci moc poděkovat za provedení žlučníkovu kůrou, které bylo z vaší strany laskavé, profesionální a s velkým přesahem.

V celém procesu pro mě bylo velmi podporující opřít se o vaše zkušenosti. Dodnes se vracím k našim rozhovorům, vážným i nevážným :-).

Samotný průběh kůry byl velmi pohodový, i tím, že byl vámi vedený s jistotou a s pozorností. Kromě chvilkové mírné nevolnosti neprovázelo odchod žlučových kamenů žádné nepohodlí ani bolest.

Rozhodně chci touhle cestou podpořit všechny, kdo váhají zda se do téhle procedury pustit. Byla jsem překvapená množstvím i velikostí kamenů, které vyšly a jsem moc ráda, že jsem se jich mohla zbavit touhle přirozenou cestou.

Libuše Vaňková, Černovice, okr. Pelhřimov


2. 3. 2024  - Hana Ševčíková

 

Moje cesta začala v únoru 2023, kdy jsem skončila v nemocnici po žlučníkové kolice, která tedy nebyla první (ale zatím poslední), jen jsem ten předchozí rok, kdy mě to pravidelně trápilo žila v domnění, že mě bolí záda… Lékaři mi okamžitě oznámili, že se mám do konce týdne objednat na operaci, protože mám plný žlučník kamenů.

 

Věděla jsem hned, že o žlučník nechci přijít. Že je celý život mou součástí a patří ke mně a zbavit se ho (krom možných rizik souvisejících s operací, o kterých jsem se dočetla) pro mě byla nepředstavitelná varianta. Okamžitě jsem se rozhodla pátrat po alternativních možnostech a našla žlučníkovou kůru v Centru u Duhy. Ihned jsem volala a zjišťovala bližší informace. Už při prvním telefonátu jsem si byla jistá, že to je cesta, kterou chci jít a v březnu dorazila ke Strýhalům. Nebudu lhát, samozřejmě, že se ve mně odehrávaly různé pocity, strachy a pochybnosti (nebude to bolet, nemůžou se kamínky po cestě někde zaseknout, zvládnu vypít ten olej, vydržím tak dlouho ležet?,  a mnoho dalších), Anička a Pavel mě ale dokázali uklidnit a vše se mnou podrobně probrali, vysvětlovali. „Důvěřuj svému tělu“ jsem nikde jinde ještě neslyšela, přitom je v tom tak hluboká pravda. Samotná kůra u mě proběhla naprosto bezbolestně (až na opravdu malé a snesitelné nepohodlí při dlouhém ležení) a odjížděla jsem lehčí zhruba o 50 kamínků i kamenů, ale bohatší o spoustu nových uvědomění a vhledů. To je na tom, co Anička a Pavel dělají, to nejlepší. Nejen, že problém řešíte po fyzické stránce, ale posvítí vám na to, proč vlastně vznikl a co můžete ve svém nastavení změnit, aby bylo lépe nejen vašemu žlučníku, ale především vaší duši. Děkuji za ty hodiny rozhovorů a sdílení, podnětů k zamyšlení a procítění – opravdu jsem díky vám dokázala víc nahlédnout do těch mých temných koutů, které skrývají „rozbušky“ nejen žlučníkových potíží. Že se během těch pár dnů stalo mnohem víc než jen očista žlučníku mi potvrdilo několik lidí z mého nejbližšího okolí. Prý se „vrátil někdo jiný“, „už dlouho jsem vás nezažil s takovým pozitivním nábojem“.

K Strýhalům jsem se vrátila na druhou kůru ještě v září 2023, jednak jsem tušila, že v únoru jsem nebyla tomu všemu, co nabízí 100% otevřená a taky mě tam svým způsobem přivedl takto rychle i omyl lékařů – kdy jsem skončila na pohotovosti s bolestí (teď opravdu od zad), sama jsem poznala, že to není žlučník, ten bolel jinak, ale vzhledem k tomu, že na ultrazvuku viděli kameny ve žlučníku, tak závěr měli jednoznačný. S vědomím, že se napoprvé nepodařila očista úplně jsem se tedy vrátila a tentokrát se tělo zbavilo dalších víc jak 100 kamenů. Mnohem víc jsem ale byla otevřená i k té vnitřní práci. Osobně ji vnímám jako tu podstatnější a z dlouhodobého hlediska nejpřínosnější. Je to pro mě dlouhá cesta, ale troufám si říct, že ty dvě návštěvy u vás mě hodně posunuly a daly impuls k většímu zaměření na to, vnímat, co se ve mně uvnitř děje a byť občas po malých krůčcích, ale přesto s tím pracovat.

Energie klidu, pochopení a přijetí, která z Aničky a Pavla vyzařuje je opravdu balzámem a těch 5 dní pro mě bylo jako strávit je v jiném světě – v naprosté oáze klidu (mimochodem osobně mi hodně prospěl i "mobilní detox", protože ty podněty zvenčí jsou mnohdy to, co mě odvádí od sebe). Ráda vzpomínám i na ty chvíle upřímného smíchu ve vaší společnosti. Velkou inspirací je i váš vzájemný vztah, který se jen tak nevidí. Jsem vděčná, že jsem vás mohla poznat a určitě se k vám ráda vrátím. Obrátit se na vás bylo to nejlepší, co jsem mohla nejen pro svůj žlučník, ale hlavně pro sebe udělat. Děkuji za všechno

Hana Ševčíková, Praha


19. 9. 2023 - Hana Králová

 

S bolestí žlučníku jsem žila mnoho let, obtíže se vracely a stupňovaly.
Nechtěla jsem operaci a hledala neinvazivní řešení. Našla jsem stránky Centra U duhy a rozhodla se řešit své problémy žlučníkovou kůrou. Pro mě šťastné rozhodnutí. Zbavila jsem se celé hrsti kamenů, a to zcela bezbolestně. Můžu potvrdit, že Anička a Pavel mě celou kůrou provedli naprosto dokonale, s péčí, starostlivostí, respektem a laskavostí. Jejich přístup je tak kultivovaný, že jsem zvládla kůru lépe než jsem čekala.
Jako bonus k samotné kůře jsem poznala mimořádné lidi, kteří svůj úkol berou velmi zodpovědně, jsou starostliví a připraveni pomoci radou, humorem, laskavostí. Přitom respektují soukromí a velmi pohotově reagují na přání hosta. Jsou to mimořádně inspirativní lidé, kteří mi umožnili zastavit se, zklidnit a naslouchat. Vážit si svého zdraví a užít si pocit radosti i z drobných a přesto důležitých poznání.
Kdyby bylo víc takových lidí, jako jsou Anička a Pavel Strýhalovi, bylo by na světě líp.

Hana Králová, Litoměřice


11. 9. 2023 - Hana Ševčíková

 

Aničko a Pavle, děkuji ještě jednou za úžasných 5 dní ve vaší oáze klidu a porozumění. Byť je kůra chvílemi náročná tak s takovými úžasnými průvodci jako jste vy se dá zvládnout mnohem snáz. Moc si vážím vaší pomoci a inspirace, kterou jsem u vás načerpala a děkuji, že jste mi pomohli podívat se zase o něco hloubeji na moje vnitřní bubáky. A už teď mi chybí ty chvíle upřimného smichu

Hana Ševčíková, Praha


15. 6. 2023 - Helena Fainová

 

Do centra jsem přijela plná strachu a s bolestí žlučníku, žaludku a jater.  Byla jsem zoufalá. Po konzultaci s Aničkou a Pavlem jsem si začala věřit, dala jsem svému tělu plnou důvěru, že kůru zvládnu. Musím říct, že jsem se bála, aby vydržel muj žaludek-  hlavně tu sůl, měla jsem dřív žaludeční vřed a mám citlivý žaludek. Chci lidičky říct - nebojte se vúbec této kůry. U mě proběhla zcela bezbolestně, nebylo mě zle od žaludku, dokonce jsem po dlouhé době dostala zdravý hlad. Pochybovala jsem o sobě, že třeba nevypiju tolik olivového oleje - ale byl fakt výborný chuťově, jemňoučký a vlažný, ani z toho mě nebylo vůbec zle. Zbavila jsem se poprvé v životě ve svých 46 letech plné hrsti žlučníkových kamínků, v den odjezdu dostala super zdravé dietní papání zdravé s láskou uvařené. Pavel a Anička se mi věnovali maximálně, pořád se ptali jaxe cítím a když něco, rychle reagovali a pomohli jak psychicky, tak  i fyzicky. Doporučuji tuhle kůru vsem. Je to super zdravé čistění a tělo Vám za to poděkuje. S láskou a pokorou, poděkováním sobě i vesmíru i Aničce a Pavlovi.

Helena Fainová, Trhanov - Pila, okr. Domažlice

 

18. 5. 2023 - Dominika Knotková

 

U Aničky a Pavla jsem byla na žlučníkovém pobytu ve svých 26 letech, kdy mi byly diagnostikovány žlučníkové kameny a měla jsem dlouhodobé problémy. Během celého pobytu jsem se cítila příjemně, v rodinné atmosféře a v bezpečí. Díky Aničce a Pavlovi jsem měla možnost relaxovat a s jejich pomocí udělat vše proto, aby žlučníkové kameny opustily mé tělo. Kůra byla úspěšná a já jim moc děkuji za veškerou péči a starostlivost, kterou mi během pobytu věnovali. Oba jsou neskutečně milí, vřelí a krásně se s nimi povídá. Při odjezdu jsem se cítila skvěle, doufám, že změny po vyloučení kamenů pocítím i v běžném životě. Žlučníkovou kůru v penzionu U duhy můžu všem maximálně doporučit. Děkuji za vše!

Dominika Knotková, České Budějovice

 

 

25. 9. 2021 - Jitka Kubíková

 

Centrum U Duhy je pro mě oáza klidu a bezpečí. Anička i Pavel byli při absolvování žlučníkové kúry laskavými průvodci a jejich skvělá péče byla pro mě opravdovým balzámem pro tělo i duši. Od první chvíle, kdy jsem je spatřila, až do doby kdy jsme se loučili, jsem se cítila vítaná, jejich srdečnost a vřelost mi pomáhaly zdolávat omezení při žlučníkové kúře. Samotná kúra mi přišla skvělá a případné nepohodlí bylo určitě vyváženo báječným pocitem lehkosti těla i mysli. Všem, kteří ještě váhají, doporučuji: jděte do toho a věřte, že je to správná cesta k ozdravení těla i ducha :-)

Jitka Kubíková, Nová Ves, okr. České Budějovice

 

20. 5. 2021 - Mirka Smíšková

 

Milá Aničko a Pavle, moje zkušenost je v mnoha ohledem nepřenositelná a slovy neuchopitelná, zatím. Každý den vám děkuji. Učím se, jak žít vědomě. Začínám vidět jasněji a věřit si víc a víc. Každý den najdu nějaký další puzzle do své skládanky a díky té cestě s vámi mi to všechno začíná dávat smysl.

 

Ze tmy do světla
Když jsem poprvé přešla přes práh Centra U Duhy, přivítala mě vůně bylinek. Celý dům voněl po tymiánu, majoránce a dobromysli a vládl v něm neskutečný klid. V ten okamžik jsem věděla a současně i vnitřně cítila, že jsem tady správně. Moje cesta do centra k Aničce a Pavlovi začala už před čtyřmi lety, kdy jsem se dozvěděla, že se mi ve žlučníku začínají tvořit žlučníkové kameny. Ke svému zdraví přistupuji vědomě, ale v té době jsem si myslela, že si plně vystačím s upraveným jídelníčkem. Moje zdravotní potíže se však začaly prohlubovat a moje tělo mi dávalo stále intenzivněji najevo, že musím změnit mnohem více. Dvě akutních koliky pokaždé zahnala infuze v nemocnici, po které následovalo několik měsíců úlevy a já žila v iluzi, že je vše v pořádku. Moje tělo je však velmi moudré, jen já jsem mu urputně odmítala naslouchat, a tak musel nevyhnutelně přijít další záchvat, který vyústil v několikadenní pobyt v nemocnici, na jehož základě mi byla doporučena operace žlučníku. To byl okamžik, kdy jsem si uvědomila, že mám možnost volby. Mohu se objednat na operaci a zbavit se „problému“. To jsem ale považovala v daný moment za radikální řešení. Osobně věřím, že naše zdravotní potíže odrážejí naše postoje, vzorce chování a přístup k životu. Věděla jsem velmi dobře, kde v mém životě chybí rovnováha a soulad a jaký vliv to má na moje zdraví. Cítila jsem bytostnou touhu to změnit, pochopit, najít odpovědi na své otázky, a především uzdravit se. Začala jsem tedy hledat možnosti, jak se naučit s mým tělem lépe komunikovat, jak být němu a jeho potřebám laskavější a citlivější a změnit tak i svůj životní postoj. Byla jsem připravená na vykročení do neznáma. V ten moment jsem dostala doporučení na Aničku a Pavla, kteří nabízejí žlučníkovou kůru. Když jsem s nimi poprvé probírala, jak celý proces vypadá, věděla jsem, že tudy povede moje cesta. I tady jsem měla možnost volby. Můžete se zaměřit pouze samotný očistný proces, který už sám o sobě má blahodárný zklidňující účinek, nebo se ponořit v rámci vedených meditací do svého vnitřního světa, uklidit si i v tomto prostoru a vrátit se k sobě domů. Já jsem si zvolila druhou cestu a jsem moc ráda, že jsem si jako své průvodce vybrala právě Aničku s Pavlem. Během celého pobytu jsem se u nich cítila jako doma. Všechny meditace a rozhovory vnesly do mého vnitřního světa světlo. Pomalu ale jistě jsem v něm začala orientovat a rozpoznávat místa, kde nebylo nic jiného než poušť, místa, kde vládl chlad, stejně jako místa prozářená radostí a slunečními paprsky a vonící po heřmánku. Anička s Pavlem mě naučili, jak nalézt i v každodenním chaosu vnitřní klid a ukotvení, jak pracovat s mými emocemi a myšlenkami, které se v krajině mé mysli proháněly jako splašení mustangové. Pomohli mi pochopit, co znamená vědomé žití a poskytli mi cenné nástroje, které mi pomáhají každý den nacházet pro mě osobně tolik potřebný soulad a rovnováhu ve vztahu k sobě a k mému tělu, ale také ve vztahu k jiným lidem, k mé práci a k životu jako takovému. Jsem jim nesmírně vděčná, že se mnou sdíleli své zkušenosti a vhledy, že se mi zároveň od nich dostalo citlivé a laskavé podpory a péče.
Mirka Smíšková, Borovany, okr. České Budějovice

 

7. 12. 2020 - Lenka Samcová

 

Žlučníkovou kúru jsme vyzkoušeli s manželem, já kvůli bolestem a hrozící operaci a můj muž z čistě preventivních důvodů. Manžel žádné potíže neměl, rozhodl se jet mě podpořit a provést očistu. Vše probíhalo v pěkném a velmi přátelském prostředí. Strýhalovi jsou empatičtí a upřímní lidé, kteří nám pomohli projít celým procesem. Proces je pevně daný a není vždy zcela snadný, nicméně není ani nemožný (operace je jistě náročnější). Jestliže se člověk rozhodne pro sebe něco udělat, můžeme tuto kúru vřele doporučit. My jsme navíc využili i možnosti zacvičit si jógu a meditací. Pomohlo nám to nejen očistit žlučník, ale bylo to i velmi přínosné do života. Největší překvapení byl i samotný výsledek, množství a velikost kamenů, které naše tělo vyloučilo. Bez problémů jsme se zbavili i kamenů o velikosti palce. K našemu překvapení měl manžel podobné množství kamínků jako já. Neuvěřitelné, rozhodně jsme moc rádi, ze jsme tuto očistu absolvovali a určitě se ke Strýhalovům budeme rádi vracet. Aničko a Pavle, děkujeme za zkušenosti a vše co jste nejen pro nás udělali. Pokračujte dále ve svém poslání.

Lenka a Martin Samcovi, Dražice, okr. Tábor


14. 10. 2020 - Jaromír Habr

 

Centrum U Duhy v Trhových Svinech mohu jen a jen doporučit. Majitelé jsou skvělí lidé s velkým srdcem a ochotou pomoci druhým. Svou práci dělají především srdcem a jsou o ni přesvědčeni. A to je pro skvělou práci to nejdůležitější. Manželé Strýhalovi vyzařují ze sebe pozitivní energii a je cítit, že i mezi sebou mají velice krásný vztah, což je samozřejmě cítit i na atmosféře, kterou vytváří. Dá se říci, že jde o domácí prostředí.

Byl jsem zde proto, že jsem si chtěl vyčistit žlučník od žlučníkových kamenů, aby mne nečekala případně v budoucnosti operace. Věřil jsem tomu a povedlo se. Kamínky vyšly a musím říct, že jich bylo mnoho… počítal jsem tak se čtyřmi až šesti. Paradoxem je, že nezůstalo pouze u kúry žlučníku, ale skvěle se mě Anička a Pavlík věnovali, věnovali mne svůj čas a naučili mne, tedy nenaučili, protože nemohu říct, že to umím, ale ukázali mi, jak se mohu naučit rovně stát a pomoci si tak od mých bolestí zad, navedli mne na to, jak se uvolnit, resp. jak se zdokonalit a zdokonalovat v tom, abych se dokázal uvolnit a snažil se porozumět tomu, co mi tělo sděluje. Neříkám, že mne vše naučili během necelých čtyř dnů, protože je to nyní hlavně o mne, jak se budu zdokonalovat a nadále učit, ale dali mi toho mnoho a naučili mne, jak se učit a zdokonalovat. Musím tak konstatovat, že Centrum U Duhy mne překvapilo a bylo to příjemné. Jedním slovem: „Nádhera“.

Takže manželata Strýhalovi: „Moc Vám děkuji za pomoc při očistě žlučníku, ale i za to, jak jste se mi skvěle věnovali a jak jste mne navedli na to, jak si pomoci od bolesti zad a dalších neduhů. Buďte i nadále tak skvělí…. „

Jaromír Habr, Lučany nad Nisou (Liberecký kraj)

 

17. 2. 2020 - Jitka Kalinová

 

Mila Anicko a Pavle, premyslim, jak vyjadrit pocity z uplynulych dnu, stravenych s Vami..
Vase DUHA ?, oaza klidu, bezpeci a porozumeni byla opravdu to nejlepsi, co me za posledni dlouhy cas potkalo.
Dle mého nazoru jste "laťku nastavili hodne vysoko.." Nejen proto, ze proces ocisty zlucniku jste povysili o duchovni rozmer, harmonii tela a duse.
Pro me to byl - diky Vam - navrat k laskavé komunikaci s vlastnim telem, ziskani duvery v jeho nesmirné schopnosti. Dokonalé zklidneni mysli a nakonec snad i navod na to, jak jit dal a byt mnohem stastnejsi v zivote.
Za vse jsem Vam moc vdecna, s laskou
Jitka Kalinová, Chudenice okr. Klatovy

 

24. 3. 2019 - Milan Kamba

 

Tímto bych chtěl v krátkosti vyjádřit své pocity, které mám po absolvování žlučníkové kůry v CENTU U DUHY v Trhových Svinech u Anny a Pavla Strýhalových. Před nástupem jsem měl jisté psychické obavy, možná i něco jako strach. Ale na pobyt jsem nakonec nastoupil a teď jsem moc rád, protože se cítím dobře, dokonce ani žádná únava se u mne nedostavila. Dalším případným zájemcům bych řekl, že není se čeho obávat, vše probíhá bezbolestně v klidu a pohodě. Manželé Strýhalovi se vším rádi pomohou, poradí a zodpoví vaše dotazy. V závěrečné fázi, kdy žlučové kameny či písek opouštějí tělo není třeba mít žádné morální zábrany či stud, protože vše probíhá luxusní formou v naprostém soukromí. S Annou a Pavlem se dá mluvit o všem i o věcech, které s léčbou vůbec nesouvisí. Závěrem bych jim ještě jednou poděkoval a rád bych v případě potřeby nadále zůstal jejich klientem.

Kamba Milan, Borovany.

 

19. 11. 2017 - František Slechan

 

Informoval jsem se a věděl do čeho jdu. Vřele doporučuji všem, kdo mají problémy se žlučníkem. Podstoupit jarní očistu v Centru U Duhy pro mne znamená najít porozumění.
Za podpory Anny a Pavla Strýhalových se mi podařilo očistit nejenom žlučník a játra jako orgány ve fyzickém těle, ale i svou mysl a duši.
Žlučníková očista není náročná, jen je potřeba mít pevnou vůli a chtít se zbavit něčeho co člověka tíží. Sám jsem poznal, že to jde bez operace. Jen člověk musí požádat své tělo, chtít i ve své mysli a plně dodržovat léčebný postup. Úplně bezbolestně mi vyšel kámen o velikosti 3cm. Opravdu se není čeho obávat, není třeba mít z něčeho strach. Lepší je strávit 5 dní v příjemném rodinném penzionu s úžasnými lidmi, jak týden v nemocnici se strachem, že se něco nepovede.
Doporučuji všem, kdo váhají, není se čeho bát, běžte pro sebe něco udělat a to nejen pro zdraví. Uzdravení zde nalezne i Vaše duše a mysl.
Je potřeba překonat všechny obavy, nebát se a chtít udělat něco dobrého pro sebe. Něco co mi pomůže, ne někde v koutku skuhrat, fňukat, že mě něco bolí, litovat se a nechat se litovat.
Anna a Pavel – úžasní, laskaví, a milující lidé. Jsou to lidé bez jakékoliv přetvářky a falše, také mi umožnili, že se lze na svět dívat i jinak. František Slechan

František Slechan, Svitávka okr. Blansko

Není nad osobní zkušenost. Moje maminka osobně absolvovala v 52 letech účinnou léčbu žlučových kamínků a proto jsem se rozhodla vás s touto procedurou seznámit. Mamka dodržela poctivě celý léčebný proces. Pravda, potřebovala pomocnou ruku tatínka. Tak dva dny po léčbě cítila oslabení (tak trochu jako po nemoci). Na vlastní oči jsem ty šutry viděla, byla to pěkná sbírka, naplnila 2 dcl slenici. Znám jednu pani, která těsně před operací také "vyzkoušela" tuto léčbu. Též úspěšně. Operace už nebyla třeba. (Je dobře, si udělat 2-3 dny volna a ten čas věnovat svému tělu a zdraví.)

 

1.den: ráno v 5 hodin vstát a vzít 3 kávové lžičky karlovarské soli rozpuštěné ve 1/4 l studené vody a udržovat tělesný pohyb.
K snídani kávu, mléko nebo čaj a housky (ne čerstvé). V poledne tři lžičky karlovarské soli, pak to samé co k snídani, nebo kaši z hrubé mouky (krupice) - neslanou, nemastnou a ve větším množství. Odpoledne ve 13:45 h ulehnout do většího tepla ve 14:00 h dát první heřmánkový obklad z květu pomocí 2 ks řídkých sáčků naplněných tímto květem. Střídání těchto obkladů se děje po 10 minutách, sáčky se ohřívají v hrnci na pařáčku. Jsou velikosti asi 20x50 cm a přikládají se na pravou stranu do krajiny jaterní tak, aby zasáhly nad pravý bok i část zad. Obklady se přikládají celkem 2 hod.

 

2.den: ráno vstát v 5 hodin a opakovat totéž co první den. Před 12:00 h opět větší množství kaše z hrubé krupice - nesolit, nemastit (v kaši kamínky vycházejí). Odpoledne ve 13:45 h opět ulehnout do tepla a ve 14:00 h začít dávat obklady
(2 ks sáčků)  z kaše lněného semene rozemletého na mák a svařeného v mléce. Stejná hustota kaše se udržuje přiléváním mléka. Silně ohřátá se dává do pařáku, kde se ohřívá. Obklady se střídají po 20 min, přikládají se proti žlučníku zpředu a nemocný stálé leží na pravém boku. V 17:00 h kdy se končí s obklady
(celkem 3 h), nemocný vypije 1/3 připraveného olivového oleje a zůstává ležet v klidu na pravém boku bez nejmenšího pohybu a nemluví. Další 1/3 oleje vypije v 17:30 h a poslední vypije v 18:00 h. Olej je možno mírně přihřát, aby se mohl vypít rychleji. Při pití je možno zahradit nosní dírky a chránit před zvracením olizováním citronu, snědením několika zrnek soli a nebo vypít horkou kávu. Po vypití posledního dílu oleje se nemocnému vezme podhlavník a polštář a dají se pod nohy tak, aby hlava byla níž, ale musí stále ležet na pravém boku, alespoň 1 h, a to bez mluvení, protože kamínky v této době odcházejí bezbolestně do střeva. Nesmí se nic pít ani jíst a musí být snaha usnout. Tím lečba končí.

 

3. den: ráno vstát v 5 h, déle neležet. Vzít 3 lžičky karlovarské soli rozpuštěné ve 1/4 l studené vody. Kamínky vyjdou mezi 5-6 h ranní, nejdéle do 8-9 h. Jsou měkké, barvy zelené, potažené zelenou blankou. Mezi léčbou nevycházet ven, používat kbelík s vodou, aby stolice mohla být oddělena mícháním na kamínky a odpad. Kamínky obyčejně plavou na povrchu, protože jsou nasáklé olejem po rozpaření. Když by se stolice nedostavila, podá se projímadlo. Po vyjití kamínků lze všecho jíst a pít bez obav.

Po správném provedení kůry je výsledek jistý a každému uzdravenému přeji radost při počítání vlastních žlučových kamínků. Někdy 60-200 kusů a několik lžic drobného písku. Za takový výsledek poděkovalo již mnoho nemocných, kteří mají několik let klid od diety. Kdo je náchylný na příliš velký růst kamínků, může kůru za 1 rok opakovat. Výsledek 100%.

 

Pro kůru je třeba:

200 g  olivového oleje (prvotřídní, čerstvý)

1/4 kg heřmánkového květu

1/2 kg lněného semene

3 l   mléka

(Dříve nebyla ke koupení karlovarská sůl. Lze si ji vyrobit ze 2 lžiček jedlé sody a 1 lžičky jedlé soli - řádně smíchat)

 

Zdroj: MUDr. Beran, Mladá fronta 24. 10. 1971